Darbo vietos organizavimas

Aplinkos poveikis yra milžiniškas, tad apie tai vertą susimąstyti. Apsižvalgykite? Kaip dirbate? Kaip naudojate darbo įrankius? Ar viskas yra patogiai išdėstyta? Ar jūsų darbo vieta padeda jums dirbti, o gal kenkia? Pradėkime nuo pradžių. Darbo vieta turi būti sukurta taip, kad jūs kuo efektyviau dirbtumėte. Gamykloje darbininkams reikia palengvinti jų darbo dieną. Pasirūpinkite, kad visi įrankiai būtų tinkamoje vietoje ir tinkamu metu. Gamybos medžiagos taip pat privalo būti padėtos ar tiekiamos tinkamai. Norint išsiaiškinti ką reikia keisti, reikės atlikti analizę. Galima nustatyti terminą, kurio metu bus stebimas jų darbas. Nuo to momento kuomet darbuotojas ateina į darbą iki jo išėjimo būtina išanalizuoti kiekvieną jo veiksmą. Peržiūrėjus surinktą informaciją galėsite nuspręsti kokie veiksmai nereikalingi, kokie procesai vyksta per ilgai ir svarbiausia, kaip būtų galima viską tobulinti. Lean mokymai ir visos efektyvesnio darbo žinios pritaikomos tiek gamyboje, tiek paslaugų ar prekybos sektoriuje. Darbas biure ar prekybos salėje gali būti peržiūrėtas ir perdarytas taip, kad darbuotojai dirbtų našiau.

Lean mokymai

Lean mokymai

Darbo įrankių paruošimas

Ar tai būtų gamybos įrankiai ar biuro technika, galima įr reikia viską sutvarkyti taip, kad darbuotojų darbas būtų efektyvesnis. Kalbant apie biuro įrangą. Kompiuteris, spausdintuvas, rašymo priemonės. Atkreipkite dėmesį, kiek darbuotojai gaišta laiko ieškodami darbo įrankių. Prireikė segtuvo ar žymeklio. Prasideda darbo įrankių paieška stalčiuose, kitų darbuotojų trukdymas ir t.t. Stebėkite ir analizuokite darbuotojų darbo dieną. Kokius įrankius jie naudoja? Kiek laiko sugaišta jų paieškai?

Lean mokymai

Lean mokymai

Švari ir tvarkinga darbo aplinka

Ar tai būtų produkcijos sandėlys, gamybos cehas ar biuras – darbo aplinka turi būti švari ir tvarkinga. Kiekvienas darbo įrankis turi turėti savo vietą. Taip taupomas darbuotojų laikas, nes jie visuomet žino, kur rasti tai ko reikia. Šiukšlės ar darbo proceso atliekos gali tiesiogiai trukdyti dirbti ar blaškyti darbuotojų dėmesį. Pirmiausia kiekvienas darbuotojas turi suprasti darbo švaros naudą. Sistema neveiks, jeigu kažkas kiekvieną dieną sutvarkys viską, o kitą dieną – darbuotojai vėl šiukšlins. Mažose įmonėse darbo vietą gali susitvarkyti patys darbuotojai, tokiu būdų nereikės samdyti valytojos. Didėlėse – privaloma informuoti darbuotojus apie švaros naudą ir užtikrinti, kad jos būtų laikomasi.

lean-mokymai-2-1

Standartizavimas

Kodėl reikia viską standartizuoti? Stantartizuoti procesai leidžia nepriklausyti nuo darbuotojų ir lemia greitesnę verslo sėkmę. Įsivaizduokite, kad svarbias pareigas užimantis darbuotojas netikėtai nuspręndžia išeiti iš darbo. Jeigu jūsų darbo procesai standartizuoti, jo vietą nesunkiai pakeis kitas darbuotojas. Jis iškarto žinos ką ir kaip daryti. Taip, gal per pirmą dieną jo našumas nebus įdentiškas, tačiau jis greitai prisitaikys. Nesvarbu ar tai būtų vadybininkas, pardavėjas ar stalius – visi darbo procesai gali ir privalo būti standartizuoti. Tik tokiu būdų jūs galėsite efektyviau dirbti ir siekti aukštesnių tikslų.

Reguliarus standartų peržiūrėjimas ir tobulinimas

Aprašėte visus darbuotojų darbo procesus. Dabar greitai ir be vargo galite išmokinti naują darbuotoją atlikti tas pačias funkcijas. Šioje vietoje darbas nesibaigia. Lean mokymai – tai nuolatinis peržiūrėijmas ir tobulinimas. Timberta internetinėje svetainėje surasite daugiau informacijos apie šiuos ir kitus mokymus. Laikas nestovi vietoje. Aplinkui viskas greitai keičiasi, tad reguliariai reikia atlikti išsamią standartizuotų darbo procesų analizę. Patikrinti ar praktikoje nepasikeitė darbo procesai. Gal kai ko nebereikia arba darbuotojai turi papildomų užduočių. Nustatykite aiškius terminus, kas kiek laiko atliekamas nuolatinis standartų peržiūrėjimas ir tobulinimas.

Kokia pagrindinė 5S nauda?

Sumažinamas laiko švaistymas. Logiška būtų mąstyti, kad sumažinus laiko švaistymą darbuotojai dirbs efektyviau, pagaminsite daugiau produkcijos per tą patį laiką, atliksite daugiau pardavimų ir t.t. Žinios, kurios nėra pritaikomos praktikoje nieko vertos – todėl peržiūrėkite savo darbo procesus ir optimizuokite juos. Jeigu atstovaujate įmonei kreipkitės į lean mokymais užsiimančius specialistus ir pasinaudokite jų patirtimi.

Lean mokymai

Lean mokymai