Velykos – tai šventė, kuri praneša apie atėjusį spalvingą ir šviesų pavasarį. Vien pagalvojus apie Velykas prisimename kiaušinių dažymą vaikystėje, kačiukus, didelį ir gausų stalą nukrautą įvairiomis vaišėmis. Žinoma, Velykiniai sveikinimai, kaip ir kiekvienai šventei skirti sveikinimai, Velykas dar labiau pagyvina ir pakelia nuotaiką.

Kiekviena šeima jau turi savo nusistovėjusias Velykų šventimo tradicijas. Yra šeimų, kurios Velykų laukia kaip ir kiekvienos šventės. Vyresni dažniausiai ryte eina į bažnyčią pasiklausyti šventinių mišių, o jaunimas ruošiasi šventiniams pietums, tvarko namus, laukia grįžtančiųjų iš bažnyčios. Šeimos, kurios švenčia Velykas dažniausiai kiaušinius dažo iš vakaro, taip pat šiais laikais daug kas pamėgo dažyti kiaušinius natūraliais, senoviniais būdais, nes šiuolaikiniai žmonės yra itin sureikšminę ekologiškumą ir produktų naudą arba žalą sveikatai. Taip pat šeimos, kurios Velykas švenčia taip pat noriai kaip ir kitas šventes, vis dar turi tradiciją ridenti kiaušinius. Vaikams tai pramoga, o tėvams – dar didesnis malonumas, kad vaikams linksma. Žinoma, yra šeimų, kurioms Velykos yra tiesiog eilinė diena, tik į valgiaraštį įtraukiami kiaušiniai. Nėra taip, kad visiškai nešvenčia. Yra dažomi kiaušiniai, bet dažniausiai tik dėl to, kad vaikams įdomu ir linksma. Kiaušiniai dažniausiai nėra ridenami, nes paprasčiausiai nėra kam ridenti. Tačiau kaip bebūtų, Velykas juk reikia švęsti, nes ši šventė primena, kad jau pavasaris, jog jau reikia apšvarinti namus nuo per žiemą susikaupusių dulkių ir slogios nuotaikos. Apie atėjusį pavasarį taip pat primena Velykiniai sveikinimai, kurie atneša šilumą, šviesą ir pakilią nuotaiką kiekvienam, kuris sulaukia tokių sveikinimų.

Velykos, tai lyg šeimos šventė, kuri priverčia susimąstyti, jog jau baigėsi žiema ir reikia pasiruošti atėjusiam pavasariui. Žinoma, reikėtų šią šventę švęsti su kuo didesniu būriu artimųjų, juk ir taip mažai progų susitikti visiems, juolab, kad kuo toliau, tuo mažiau šeimos laikosi tradicijų ir jas perleidžia jaunajai kartai. Taip pat reikia nepamiršti, kad Velykiniai sveikinimai yra tokie pat būtini, kaip ir gimtadienio ar bet kurios kitos progos sveikinimai, nes jie taip pat maloniai nustebina, praskaidrina nuotaiką.