Lietuva – viena iš glaudžiausiai su žemės ūkiu bei augalų auginimų susijusių valstybių. Mūsų šalyje tikrai nemaža dalis žmonių turi savo daržus ar sodus, augina gėles, daržoves ar uogas bei puoselėja jau išdygusius žalumynus. Tačiau prieš sėjant naujus augalus ar renkantis kokiais augalais papildyti esamą sąrašą, reiktų išsiaiškinti koks parduotuvėse sėklų asortimentas ir iš ko galime rinktis.

Sėklos gali būti:

  1. Paprastos (neapdorotos);
  2. Padengtos mineralinių trąšų sluoksniu (beicuotos arba dražuotos);
  3. Su juostelėmis (patogesniam sėjimui);
  4. Ekologiškos (be jokių cheminių priedų);
  5. Retos ir išskirtinės (retų ar brangių augalų sėklos, dažniausiai nesutinkamos Lietuvoje ar mūsų klimatinėje zonoje).

Pagal brangumą šiame sąraše jos eina nuo pigiausių iki brangiausių (iš viršaus į apačią), tačiau 2-4 sąrašo nariai gali keistis vietomis, priklausomai nuo to, koks gamintojas ir jo kainodara. Paprastai renkantis sėklas svarbu atkreipti dėmesį ne tik į kainą ar jų svorį, bet ir į daigumą, o taip pat ir į pakuotę. Paprastas popierinis įpakavimas neatlaiko drėgmės ir sėklos gali nukentėti, o plastikiniuose arba kietesniuose įpakavimuose su šia problema nesusidursite.

Nors kaina dažniausiai ir atspindi tai, kokios kokybės yra sėklos, tai jokiu būdu nėra vienintelis rodiklis, pagal kurį vertėtų rinktis. Siūloma išbandyti kuo daugiau sėklų rūšių, nes ir dirva gali daryti įtaką tam, kaip išdygs augalas. Venkite sėklų iš didžiųjų prekybos centrų, nes tokios prekės ten retai atnaujinamos ir jau būna praradę savo savybes iki kol yra nuperkamos. Geriausia jas pirkti tiesiogiai iš ūkininko arba specializuotos parduotuvės. Kadangi sėklų bandymo rezultatai paaiškės tik po kelių mėnesių, užsirašykite ir registruokite kokios sėklos tiko, kokios ne ir kitą sezoną jau būsite geriau pasiruošę naujiems pirkimams.