Iki šiol nesidomėjote tuo, kas yra vadinama aromaterapija? Galbūt manėte, kad įvairioms sveikatos problemoms ir jaučiamiems fiziniams negalavimams spręsti galima pasitelkti tik vaistus? Tuomet skubame jus pradžiuginti – jūs labai klydote! Aromaterapija yra plačiai žinoma kaip natūrali atsipalaidavimo technika. Tačiau ją taip pat galima pasitelkti ir įvairių sveikatos sutrikimų gydymui. Todėl jei jūs jau kurį laiką ieškote saugesnių ir natūralesnių būdų, kurie padėtų pagerinti jūsų sveikatą, taip pat leistų lengviau atsipalaiduoti ir suteiktų daugiau jėgų, aromaterapija gali būti būtent tai, ko jums reikia.

AromaterapijaAromaterapijoje naudojami natūraliu būdu išgauto aromatiniai eteriniai aliejai. Pastarieji yra išgaunami iš skirtingų augalų dalių. Organiški eteriniai aliejai būna labai didelės koncentracijos, todėl tereikia vos kelių pasirinkto eterinio aliejaus lašų, kad būtų galima harmonizuoti ir subalansuoti mintis, nuraminti psichologinę būseną ir mūsų kūnui suteikti daugiau reikiamų medžiagų. Taigi, įvardinsime keletą aromaterapijos privalumų, kurie turėtų jums padėti lengviau apsispręsti, kodėl šią natūralią priemonę būtų pravartu įtraukti ir į savo gyvenimą.

Sumažina jaučiamą stresą

Vien pats aromaterapijos pavadinimas skamba labai atpalaiduojančiai, tiesa? Aromaterapijoje gali būti pasitelkiami patys įvairiausi eteriniai aliejai, kurių kiekvienas pasižymi vis kitokiu poveikiu mūsų psichologinei būsenai ir kūnui. Pavyzdžiui, jei aromaterapijos metu naudojamas levandų eterinis aliejus, jis gali labai efektyviai sumažinti jaučiamą stresą.

Vieno tyrimo metu dalyviai, kurie reguliariai naudojosi aromaterapijos teikiamais privalumais, stresinėse situacijose jautė kur kas mažesnį stresą, lyginant su kitais aromaterapijos nenaudojusiais dalyviais. Tuo tarpu kitas tyrimas parodė, kad aromaterapija sumažino streso lygį pacientams, kurie gydėsi nuo vėžio.

Padeda kovoti su depresija

Citrusiniai ir aštresnį kvapai gali pagerinti nuotaiką ir sumažinti depresijos simptomus. Todėl jei jūs pastaruoju metu vis dažniau pastebite, kad jūsų nuotaika būna labai prasta, savo gyvenime negalite įžvelgti jokių teigiamų pokyčių ir esate nusivylę viskuo, kuo dabar gyvenate – nepamirškite aromaterapijos. Pasirinkus tinkamus eterinius aliejus, galite pagerinti savo nuotaiką ir įgauti daugiau energijos.

Kovoja su skausmu

Vienas iš svarbiausių aromaterapijos privalumų yra efektyvi kova su skausmu. Iki šiol buvo atlikta daugybė tyrimų, kurie parodė, kad aromaterapija mažina skausmą – ir tai ypač efektyviai veikia menstruacijų ciklo metu.

Pagerina kraujospūdį

Pastaruoju metu pastebima, kad nemaža dalis žmonių reguliariai kenčia nuo padidėjusio kraujospūdžio. Tuo tarpu aromaterapija gali pagelbėti normalizuojant kraujo spaudimą ir pagerinant širdies veiklą.

Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad eteriniai aliejai gali būti naudojami per kvėpavimo takus (įkvepiant per orą) arba masažuojant į odą. Kaip bebūtų, kiekvienas eterinis aliejus yra skirtingas, todėl prieš pasitelkiant vieną ar kitą, visų pirma reikėtų pasidomėti, kokie eteriniai aliejai turėtų būti praskiesti, sumažinant jų didelę koncentraciją.