Mus supa daugybė įvairių pasirinkimų, tačiau vieni iš jų gali pasigirti dideliu populiarumu, tuo tarpu netrūksta ir tokių pasirinkimų, kurie kur kas mažiau populiarūs. Ne išimtis ir SMS pažintys: nors susipažinti norintys asmenys gali rinktis įvairius kitus būdus, galinčius padėti pasiekti šį tikslą, reikia pastebėti, kad būtent SMS pažintys yra pats populiariausias sprendimas. Kodėl?

Viena iš priežasčių, kodėl SMS pažintys pirmauja, yra ta, kad vis dėlto, didesnė dalis žmonių yra linkę teikti pirmenybę ne pažinčių portalams internete, o bendravimui telefonu. Nors pažinčių portalai internete taip pat labai populiarūs, o kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama šių dienų žmonių gyvenimo dalimi, verta pastebėti, kad telefonas ir jo siūlomos galimybės vis tiek išlieka pirmoje.

Kaip teigia ekspertai, pažintis per pažinčių portalus internete labiau yra linkę rinktis tie, kurie mėgsta daugiau  rašyti. Beje, jų teigimu, toks būdas padeda išlaikyti įtampą ir suteikia pažinties procesui daugiau pikantiškų prieskonių, paslaptie. Tuo tarpu SMS pažintys veikia šiek tiek kitaip – jas renkasi tie, kurie nelinkę praleisti daug laiko siųsdami žinutes ir dar tą patį vakarą nusprendžia susiskambinti ar susitikti. Tačiau įdomiausia tai, kad nei viena, nei kitas būdas nėra geresnis – jie abu skirtingi ir kiekvienas turi puikią pasirinkimo laisvę.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad SMS pažintys atsirado anksčiau nei pažinčių portalai internete, todėl nemaža dalis SMS pažintis renkasi vien tik todėl, kad apie tai girdėję kur kas anksčiau. Be to, svarbu pastebėti i tai, kad SMS pažintys  šiek tiek pasikeitė nuo atsiradimo pradžios – operatoriai siūlo modernesnius ir labiau įtraukiančius sprendimus; bando jas pritaikyti prie nuolat besikeičiančio gyvenimo ritmo.