Nors Vokietija yra visai netoli Lietuvos, informacija, kurią apie šią šalį žino lietuviai, neretai yra ypač kukli. Dauguma jų tvirtina, kad šioje šalyje nuostabius vaizdus gyventojų bei svečių akims dovanoja Alpių kalnai, taip pat čia rengiamas alaus festivalis, o darbai Vokietijoje – labai populiarūs. Ir visi šie žmonės tikrai yra teisūs, tačiau svarbu pastebėti, jog Vokietija – šalis, apie kurią galima pateikti daug įdomesnių faktų. Kokių? Apie tai – jau netrukus.

Ne paslaptis, kad ši šalis garsėja greitkeliais, kuriuose – vairuotojai nėra varžomi ir gali važiuoti tokiu greičiu, kokiu tik pageidauja. Vis dėlto, tam tikras apribojimas vis tiek yra, tačiau jis toks netikėtas, kad daugelis tiesiog apskritai negali patikėti. Pasirodo, Vokietijos greitkeliuose yra draudžiama… baigtis kurui. Taip, taip, jūs perskaitėte visiškai teisingai. Žinoma, nepaisant šio draudimo, tokios situacijos vis tiek įvyksta, tačiau tuomet automobilių savininkai yra nubaudžiami. Taip pat egzistuoja ir kiti draudimai, dėl kurių taip pat  galite sulaukti nuobaudų. Vienintelė situacija, kuomet nuobaudos negresia, yra avarinė situacija.

Dešrelės – nors galbūt ir ne pats sveikiausias, tačiau tikrai mėgiamas, o svarbiausia – greitai pagaminamas patiekalas. Mėgsta šį patiekalą ir lietuviai. Prekybos centruose ir kitose prekyvietėse galime rasti įvairių rūšių dešrelių, tačiau turbūt niekur kitur jų tiek daug nerasime, kaip Vokietijoje. Čia jų skaičiuojama net  1500 rūšių. Taigi, tai kuo puikiausiai paaiškina, kodėl kiekvienas atvykęs į šią šalį, per visą savo viešnagės laiką, skuba kuo dažniau paragauti dešrelių. Akivaizdu – kad ir skubėtumėte, tikrai nespėsite visų išragauti.

Fantos gėrimas šiandien yra vienas populiariausių pasirinkimų tarp įvairaus amžiaus žmonių, tačiau tik nedaugelis žino, kad šis gėrimas buvo sukurtas ne kur kitur, o Vokietijoje.

Kiekvienoje kalboje yra gausu žodžių, kurie gali būti skirstomi pagal įvairius kriterijus. Vienas iš jų – žodžio ilgumas. Belieka tik pridurti, kad bandymas ištarti tuos žodžius daugeliui tampa smagia pramoga. Na, o, jei norėtumėte sužinoti, koks yra ilgiausias žodis vokiečių kalboje? Pasiruoškite ir pamėginkite jį ištarti. Tai – Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft.