Ežiukas ir sekciniai garažo vartai.

Dar visai neseniai XVII amžiuje niekas net nežinojo, kad ateis diena ir vienu mygtuko paspaudimu galėsi atidaryti ir uždaryti garažo vartus. Tais laikas vartus atidarydavo nuo darbo nuvarginti, purvini iki ausų pono vergai. Vergovė buvo įprasta tų dienų pasaulyje. Kai kurie šaltiniai mini, kad jau garažo vartai būdavo mediniai ir išraižyti to krašto herbais. Nejučia ir už kampo atriedant ponui ir jo tiuninguotai karietai vergai griūdami, klupdami puldavo atidaryti vartus. Automatika buvo primityvi. Jeigu tai galima pavadinti automatika. Nuo darbų pavargę vergai, nelabai laukdavo tokių akimirkų. Per lėtai atidarysi – rykštės garantuotos. Per greitai – negausi valgyti. Pasitaikydavo tokių ponų, kurie norėdavo, kad viskas vyktų nepriekaištingai. Prie garažo vartų stovėdavo vyriškis ir rankoje laikydavo skambaliuką, kurį pajudinus, ausų bugnelius pasiekdavo malonus, švelniai šaižus garsas. Aišku, priklausomai nuo oro sąlygų, tas garsas galėdavo kisti. Per lietų tekdavo kiek pasistengti, nes triukšmas ir taip būdavo nemažas. Londono apylinkėse būdavo dvarų, kurių ponai ne tik, kad liepdavo skambinti varpeliu, bet dar ir stovėti apsirengus keistas apdarus. Galvas puošdavo didelės kepurės. Aritmetika paprasta – garažo vartai būdavo nelabai pigus.

Garažo vartai

Garažo vartai

Kas ta lapė? Ir kodėl ji užlipo ant garažo vartų?

Lape snape kur lendi, ar ko valgyt neturi. Vai pagausiu ir apšauksiu, vėl gi kailį tau pašiaušiu… Mėgdavo vaikai šį eilėraštuką. Kiekvieno širdis būdavo pripildoma džiaugsmo ir pilnatvės giesmių. Bet klausiate: kuo tai susija su lape ir prie ko čia garažo vartai? O buvo taip? Vieną gražų sekmadienio ryta burys vaikų ėjo Neries kratine. Ne šiaip sau. Tikslas buvo surasti vandenyje nugludintų stikliukų ir parsinešus namie papuošti interjerą. Taigi vaikai susirinkę į kampelį svarstė, kaip geriau pasielgti ar eiti palei krantinę ar eiti į kiemo pusę. Ir tuomet pažvelgus tiesiai į kaimyno Algirdo namą pasirodė lapė. Nedidėlė. Staigias judesiais ji judėjo palei tvorą ir artinosi prie Algio vartų. Vaikai net nustojo kalbėtis. Žiūrėjo ir negalėjo suprasti. Kas dabar bus? O lapė priartėjusi prie vartų tik strikt ir užšoko ant jų. Garažo vartai buvo sekciniai ir pagaminti iš kokybiškų medžiagų.

Garažo vartai

Garažo vartai

Kaip išsirinkti garažo vartus?

Garažo vartai būna 40mm ir 42mm storio. Priklauso nuo jūsų kiemo išplanavimo reikėtų rinktis pirmą arba antrą variantą; Garažo vartų mechanizmai taip pat yra dviejų tipų. Automatiniai ir rankiniai. Aišku, kad geriau rinktis automatinius. Komfortas ir patogumas. Juk visai kitaip jausitės, kuomet grįžę namo, sėdėdami automobilyje spustelėsite mygtuką ir vartai atsidarys, Patogu. Garažo vartų sekcijos būna įvairiausių gamintojų, bet ko gero geriausi yra Vokiečių ir Italų gamintojai. Rinkoje nemažai įmonių siūlančiu būtent tokius vartus. Garažo vartai Kaune tikrai nieko nestebina. Nustebinti galima nebent užsisakius kokią įdomią spalvą. Bet ar tai būtina.

Garažo vartai

Garažo vartai