Vasarinės padangosJau artėja laikas, kai prie autoservisų nusidrieks automobilių eilės, o pamiškėse ir pakelėse vėl išdygs senų ir eksploatacijai netinkamų padangų krūvos.  Nors kiekvienais metais aplinkosaugininkai perspėja, kad senos žieminės ar vasarinės padangos negali būti išmestos bet kur, o žmonių sąmoningumas aplinkosaugos atžvilgiu auga, tačiau tokių pažeidimų, už kuriuos gresia piniginės baudos, nepavyksta išvengti.  Taigi, dar kartą primename, kaip teisingai ir saugiai atsikratyti senomis padangomis.

Tikriausiai vienas iš paprasčiausių ir mažiausiai laiko atimančių būdų atsikratyti senomis padangomis – tai galimybė jas palikti ten, kur jas buvote įsigiję. Perkant naujas padangas, senąsias įsipareigoja priimti jas parduodančios įmonės. Tokios įmonės dažniausiai priima tiek senų padangų, kiek buvo įsigyta naujų. Lygiai tokiu pat principu veikia ir autoservisai, kur keičiamos žieminės ar vasarinės padangos.  Tiesa, jei padangas įsigijote internetu, vargu ar galėsite pasinaudoti šia paslauga, nebent elektroninė parduotuvė turi padangų priėmimo sutartį su autoservisų tinklu. Visgi, jei tokios sutarties nėra, senas padangas reiktų nuvežti į jūsų mieste esančias didelių gabaritų atliekų priėmimo aikšteles, kurios padangas priima nemokamai. Tiesa, per vienus metus gyventojas į tokias aikšteles galite atvežti ne daugiau nei keturias padangas.

Tiesa, kai kuriuose miestuose senos žieminės ar vasarinės padangos bei kitos didelių gabaritų atliekos iš gyventojų surenkamos ir pagal šiukšlių surinkimo grafiką. Remiantis atliekų tvarkymo taisyklėmis, padangas ir kitas dideles atliekas galima palikti prie konteinerio ne anksčiau nei dieną prieš atliekų surinkimo dieną.  Visą informaciją apie  didelių gabaritų atliekų vežimo grafikus galima rasti internete, jūsų miesto savivaldybės svetainėje.

Taigi, būdų, kaip tinkamai sutvarkyti senas padangas, tikrai yra. Atminkite, kad už ne vietoje išmestas padangas gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia daugiau kaip 140 eurų. Be to, skaičiuojama, kad guminės padangos, patekusios į gamtą, suyra maždaug per 140  metų. O štai perdirbtos padangos gali virsti sporto aikštynų ar žaidimo aikštelių dangomis bei kitais gaminiais, kuriems tinka automobilio padangų guma.