Norintys gyventi gražioje aplinkoje, tikrai neišsivers be aplinkos apželdinimo. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad apie šį procesą galima pateikti labai daug informacijos, o svarbiausius akcentus paminėsime jau netrukus.

Dėl kokių priežasčių verta kreiptis į profesionalus?

Vienas pagrindinių klausimų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, kalbant apie aplinkos apželdinimą, yra susijęs su kreipimusi profesionalus. Dauguma žmonių svarsto, ar iš tiesų verta kreiptis į profesionalus. Vis dėlto, siekiant pateikti atsakymą į šį klausimą, vienareikšmiškai verta atsakyti, kad profesionalų paslaugos iš tiesų yra reikalingos. Tai leis sutaupyti ir laiko ir pinigų, ir energijos, o svarbiausia – bus išpildytos pačios geriausios idėjos.

Naujakuriai pradeda nuo tuščios erdvės. Nuo ko pradėti reikėtų tiems, kurie nori iš naujo suprojektuoti aplinką?

Ne paslaptis, kad naujakuriai pradeda nuo švarios erdvės, tačiau nuo ko reikėtų pradėti tiems, kurie nori atnaujinti seną erdvę? Tokiu atveju aplinkos projektavimas turėtų prasidėti nuo paties svarbiausio žingsnio  erdvės išvalymo, nereikalingų objektų pašalinimo. Beje, svarbu pabrėžti, kad kuo intensyviau išvalysite erdvę, tuo daugiau vietos turėsite naujiems pokyčiams. Vis dėlto, tai dar nereiškia, kad turėtų būti šalinami visi objektai – atsakingai apgalvokite: galbūt kai kurie iš jų yra verti pasilikti? Galbūt kai kuriuos iš jų reikėtų palikti, tik atnaujinti?

Kokios yra dažniausiai daromos klaidos?

Aplinkos apželdinimas gali duoti puikių rezultatų, jei jį atliekant nebus padarytos tam tikros klaidos. Vis dėlto, jų pasitaiko ir ne taip jau retai. Tad, kokios yra daromos dažniausiai? Specialistai tvirtina, kad tarp dažniausiai daromų klaidų galime sutikti: netinkamose vietose ir netinkamu laiku sodinamus augalus; netinkamą objektų išdėstymą; netinkamą išteklių panaudojimą, nekūrybišką idėjų įgyvendinimą.

Kokybiškas aplinkos apželdinimas. Koks jis?

Na, o pabaigai – dar vena svarbi detalė, susijusiu su kokybe. Tad, kaip atrodo kokybiškas sodybos apželdinimas? Reikia pastebėti, kad kokybiškai atlikus aplinkos apželdinimą, gaunami patys geriausi rezultatai – patrauklumas, privatumas, patogumas, darnumas. Aplinka, kurioje gera gyventi visiems.

Aplinkos apželdinimas – vienas svarbiausių žingsnių, siekiantiems patrauklumo bei harmonijos savo gyvenamojoje  erdvėje.