Jei siektume įvardinti priežastis, kodėl dauguma žmonių atidėlioja anglų kalbos mokymąsi, tai viena jų yra negalėjimas įvardinti anglų kalbos lygio. Kaip žinia, anglų kalbos lygiai yra vienas pagrindinių kriterijų, į kurį reikia atsižvelgti renkantis anglų kalbos kursus. Jei anglų kalbos lygis bus tinkamai neįvertintas, išlieka labai didelė tikimybė pasirinkti netinkamus kursus, investuoti savo pinigus netinkamai ir nesulaukti puikaus rezultato. Taigi, jei norite, kad būtų nustatyta, koks yra jūsų anglų kalbos lygis, verta kreiptis į specialistus, tačiau tai pat verta žinoti ir keletą dalykų. Tad kviečiame jums susipažinti su anglų kalbos lygiais.

Beginner

Šiam anglų kalbos lygiui yra priskiriami tie asmenys, kurie visiškai nemoka anglų kalbos.

Elementary (A1 Breakthrough)

Šiam anglų kalbos lygmeniui priskiriami tie asmenys,. kurie turi tik minimalias anglų kalbos žinias, supranta, tik pavienes frazes; neturi kalbėjimo įgūdžių; sugeba atsakyti tik į labai paprastus klausimus, pavyzdžiui: koks tavo vardas; kiek tau metų; kur gyveni; kaip tau sekasi ir t.t.

Pre-Intermediate (A2 Waystage)

Šiam anglų kalbos lygmeniui priskiriami sugebantieji bendrauti buitinėse situacijose, pavyzdžiui, užduoti ir atsakyti į klausimus: ar geri kavą su cukrumi?; ar paruošei pirkinių sąrašą; kada važiuosime apsipirkti?; ką šiandien veiksime?; taip pat sugeba perskaityti nesudėtingą tekstą.

Intermediate (B1 Threshold)

Šiam lygiui priskiriami tie asmenys, kurie sugeba ne tik suprasti ir atsakyti į klausimus, bet ir pareikšti savo nuomonę; pateikti argumentų, diskutuoti tokiomis temomis, kaip maistas; namų ruoša; apsipirkimas; oras; transportas.

Upper-Intermediate (B2 Vantage)

Šiam lygiui priskiriami žmonės, kurie gali bendrauti sklandžiai ir lengvai visomis temomis, greitai pateikia atsakymus į pačius įvairiausius klausimus, pavyzdžiui, koks Viduržemio regiono virtuvės patiekalas jums patinka labiausiai ir kodėl?; ką manote apie šiuolaikinė meną ir kokie jo ypatumai jums patinka labiausiai? ir t.t. Taip pat šie žmonės jau yra sukaupę platų žodyną, jų kalba – vaizdinga.

Advanced (C1 Effective operating)

Šiam lygiui priskiriami tie, kurie gali perskaityti bei suvokti bet kokį tekstą; puikiai išmano semantiką; geba sklandžiai rašyti, kalbėti.

Proficiency (C2 Mastery) – maksimaliai įvaldyta kalba.